Sacie jednotkyVšetky vysaté nečistoty sú unášané potrubím k sacej jednotke skladajúcej sa z agregátu - radiálnych vývev a filtračného zariadenia.

Tieto výkonné jednotky konštruované na trvalú prevádzku i v tých najnáročnejších prevádzkach umožňujú zapojenie až 14 užívateľov súčasne.

Pre ľahké dielenské prevádzky, kde sú vysávané bežné prachové nečistoty sa často používajú systémy komerčných priestorov alebo ich kombinácie.AGREGÁTY

Pre správnu funkciu centrálneho sacieho systému je treba dodržať dostatočnú rýchlosť unášaného vzduchu v rôznych  priemeroch potrubia. Tá je odvodená od množstva prúdiaceho vzduchu potrubím a určuje straty v potrubí. Z toho potom vychádzajú výpočty a návrhy agregátov.


FILTRAČNÉ ZARIADENIE

Filtračné zariadenie do priemyselných systémov musí spĺňať vysoké nároky na filtráciu podľa špecifických  vlastností materiálov. Firma BEAM kladie veľký dôraz na dodávateľa týchto filtrov do svojich zariadení. Tieto filtre je možné dodať i v prevedení do výbušného prostredia.

Filtračné zariadenie na zakázkuNový obrázek

Špecifiká týchto prevádzok vyžadujú individuálny prístup a konštrukciu filtračných zariadení na zákazku.

Filtre sa volia podľa:

 • požiadavky odberateľa


  prevedenie antistatické, pre výbušné prostredie, čistenie automaticky tlakovým vzduchom

 • množstvo filtrovaného vzduchu


  určuje veľkosť filtračnej plochy

 • druhu odsávaného materiálu


  určuje filtračný materiál

 • množstvo vysávaného materiálu


  určuje veľkosť separačnej nádoby


       


Mokrý odlučovač

Nový obrázek

Mokrý odlučovač sa líši spôsobom filtrácie a spracovania nečistôt. Všetky nečistoty sú pri vstupe do odlučovača pokropené vodou a spláchnuté do kanalizácie.